Yazar Rehberi

Başvuracak çalışmaların şu önkoşulları taşıması gerekmektedir:

A) Turizm alanı dışından yapılacak başvurular: Turizm dışındaki bilim dallarında çalışan akademisyen ve lisansüstü öğrenciler bildirilerini tek yazarlı olarak hazırlayabilir ve Kongre'ye önerebilirler. Bildiriler çok yazarlı da hazırlanabilir ve gönderilebilir. Başvurularda konu kısıtlaması yoktur; önerilecek çalışmaların turizm ile bir şekilde ilgisinin bulunması gerekmektedir.

B) Turizm alanından yapılacak başvurular: Turizm ile ilgili alanlarda görev yapan akademisyen ve lisansüstü öğrenciler, turizm dışındaki alanlarda çalışan akademisyen ve öğrenciler ile birlikte ortak çalışma hazırlamaları durumunda Kongre'ye bildiri gönderebilirler. Dolayısıyla bu tür durumlara uyan çalışmaların en az iki yazarlı olması gerekmektedir. Bu tür başvurularda da konu kısıtlaması yoktur; önerilecek çalışmaların turizm alanı ile bir şekilde ilgisinin bulunması gerekmektedir.

 

Bildiri yazım kuralları için tıklayınız.


BİLDİRİ ŞABLONU

Araştırma bildirisi göndermek için: Aşağıdaki linki tıklayınca bilgisayarınıza indirdiğiniz Word dosyasını temel alınız. http://anatoliajournal.com/Depo/bildiri.doc

(Araştırma bildirileri tam metin olarak gönderilmelidir. Araştırma bildirileri bölümüne Öz/Özet ile başvuru kabul edilmemektedir)

Lütfen bildiri gönderme bilgilerini inceledikten sonra bildirinizi gönderiniz. Özellikle atıf ve kaynakça düzenlerine dikkat ediniz.)

http://www.anatoliajournal.com/Depo/kongre/bildiri.htm


4. Disiplinlerarası Turizm Araştırmaları Kongresi'nin bildiri gönderme ve hakemlik süreçleri "CMT3" isimli çevrimiçi platform üzerinden yürütülecektir. İlgili sayfaya yönlendirilmek için aşağıdaki "Bildiri Gönder" butonuna tıklayınız.

Platform üzerinde yapılacak işlemlere dair resimli anlatımlara ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayınız!

bildirigonder

Eğer sayfa açılmazsa buraya tıklayınız!