İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nisan 2019 (20/4)

Akademik Turizm Bülteni arşivi (2000-2018) için tıklayınız !

AKADEMİK TURİZM BÜLTENİ

AYLIK ULUSAL AKADEMİK TURİZM HABER BÜLTENİ

Yıl: 20, Sayı: 4, Nisan 2019

Hazırlayan: Nazmi KOZAK

Haberler

Türkiye’de ve Dünyada Her şey dahil uygulamaları ve geçmişi konulu sözlü tarih görüşmesi yapıldı.

Turizm Tarihi Platformu tarafından düzenlenen “Turizm Tarihi Konuşmaları” kapsamında Antalya’da “Türkiye’de ve Dünya’da Her Şey Dahil Sistemi ve Geçmişi” konuşuldu. Concorde De Luxe Resort otelde düzenlenen toplantıya turizmci Dr. Cem Kınay, Ramazan Aslan (ASKA Otelleri), Saadet Erdoğan (Fibula Seyahat Acentası), Sezgin Özer (Kilit Global), Yusuf Hacısüleyman (Ayset Turizm), Fehmi Köfteoğlu (www.turizmgazetesi.com), Cüneyt Kuru (SKAL International Antalya Başkanı), Salih Çene (Turizm Danışmanı) ve Nazmi Kozak (Anadolu Üniversitesi/Anatolia Turizm Akademisi) katıldı.

Turizm Tarihi Platformu için bkz: http://www.turkiyeturizmtarihi.org

5. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi 20-24 Nisan 2019’da Çorum’da yapılıyor…

5. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi, 20-24 Nisan 2019 tarihlerinde, Hitit Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Rekreasyon Derneği ve Anatolia Turizm Akademisi’nin işbirliğinde Çorum’da düzenleniyor.

Ayrıntılı bilgi için bkz.

 

Uluslararası Anatolia kongreleri Bakü’de yapılıyor…

Taylor and Francis yayıncılık firması tarafından yayınlanan, Anatolia: An International Journal Tourism and Hospitality Research tarafından düzenlenen 11th World Conference for Graduate Research in Tourism Hospitality and Leisure ve 7th Interdisciplinary Tourism Research Conference isimli bilimsel toplantılar, 11-16 Haziran 2019 tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılıyor.

10’uncu Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın ödül töreni Nisan ayında İzmir’de yapılıyor…

Anatolia Turizm Akademisi tarafından Er Yatırım’ın ana sporsorluğunda düzenlenen 10’uncu Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın ödül töreni Nisan ayında İzmir’de, Four Points by Sheraton İzmir otelinde yapılıyor. Törende yetişkinlerı ve gençler kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri verilecek. Yarışma bu yıl Fraport TAV Antalya Havalimanı, Atlas Global, Tez Tur, turizmgazetesi.com ve Four Point by Sheaton İzmir oteli destekleniyor.

Ayrıntılı bilgi için bkz.

 

Anatolia: An International Journal of Tourism and Hospitality Research’in yeni sayısı çıktı.

Francis and Taylor yayıncılık firması tarafından yayımlanan Anatolia: An International Journal of Tourism and Hospitality Research’in yeni sayısı (Cilt: 30, sayı 1, 2019) yayımlandı. derginin yeni sayısında 10 hakem denetimli makale, iki araştırma notu, üç kitap değerlendirmesi ve Michael Olsen ile ilgili bir portre yazısı yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi için bkz.

 

Her Şey Dâhil Sistemi Çalıştayı Antalya’da Gerçekleşiyor…

University of South Florida ve Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin öncülüğünde düzenlenecek olan Her Şey Dâhil Sistemi Çalıştayı, 22 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.. Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin ev sahipliğinde 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan çalıştay, turizmle ilgilenen herkesin katılımına açık olacak.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.cobanoglu.com/hds

Göreve Atanma / Ünvana Yükseltilme

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi Konaklama İşletmeciliği bölümünde çalışan Dr. Erol DURAN aynı üniversitenin Turizm Fakültesi Konaklama İşletmeciliği bölümüne, 19.02.2019 tarihinde Doçent olarak atandı.

 

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi Konaklama İşletmeciliği bölümünde çalışan Dr. Murat AKSU aynı üniversitenin Turizm Fakültesi Konaklama İşletmeciliği bölümüne 19.02.2019 tarihinde Doçent olarak atandı.

 

Dr. Tolga Fahri Çakmak, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi – Karadeniz Ereğli Turizm Fakültesi – Turizm Rehberliği Bölümüne Dr. Öğretim Üyesi olarak atanarak göreve başladı.

Tamamlanan Tez Çalışmaları

(Bölüm Sorumlusu: Hatice GÜÇLÜ NERGİZ)

Açıklama: “Tamamlanan Tez Çalışmaları” ve “Devam Eden Tez Calışmaları” bölümleri, Kasım 2005 tarihinden itibaren Hatice GÜÇLÜ NERGİZ tarafından hazırlanmaktadır. Tez çalışmaları ile ilgili duyurularınızı “hguclu@anadolu.edu.tr” adresine göndermenizi bekliyoruz.

Engin BAYRAKTAROĞLU

Destinasyon Değerinin Kuramsal Altyapısının Oluşturulması

Doktora Tezi

Eskişehir: Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

Danışman: Prof. Dr. Nazmi KOZAK

Kabul Tarihi: Şubat 2019

Arzu TOKER

Tarihsel Süreçte Didim’de Yaşanan Göçlerin Yarattiği Değişimin Turizm Açisindan İncelenmesi

Doktora Tezi

Eskişehir: Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

Danışman: Prof. Dr. Nazmi KOZAK

Kabul Tarihi: Mart 2019

Hilal ÖZ

İşyerinde Cinsel Taciz İle İş Doyumu ve İşten Ayrılma Niyeti İlişkilerinin Otellerde Kadın Mutfak Çalışanları Üzerinde İncelenmesi

Yüksek Lisans Tezi

Mersin: Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

Danışman: Doç. Dr. Gürkan AKDAĞ

Kabul Tarihi: Ocak 2019

Elif ATASOY MOTOR

Turizm Destinasyonu Marka Kişiliğini Belirlemeye Yönelik Bir Araştırma: Cumalıkızık Köyü Örneği

Yüksek Lisans Tezi

Sakarya: Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Gülçin Özbay

Kabul Tarihi: Şubat 2019

Hazırlayan: Nazmi KOZAK

Anadolu Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Yunusemre Kampusu, 26470 Eskişehir

E-posta: nkozak@anadolu.edu.tr

Sosyal Bilimler Akademik Bülteni

 

 

         

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.