1. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi
2. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi
3. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi
4. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi

Bildiri ve araştırmalarınızı sisteme yüklerken yazar rehberini ve yazım şablonunu incelemeyi unutmayınız. Kongre bildiri yazım şablonu bir word dosyası şeklinde düzenlenmiş olup yandaki bağlantıdan ulaşılabilir.

Detay

Davet

4. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi bildiri kitapçığına ulaşmak için tıklayınız tıklayınız!

22254892_10155824456628724_6097259909755238120_o

Bireylerin rekreasyonel ihtiyaçları ve boş zamanlarındaki artış, rekreasyon ile ilişkili olan bilim alanlarında ve endüstriyel faaliyetlerde gelişime ve çeşitlenmeye katkı sağlamaktadır. Söz konusu gelişim ve çeşitlenme, bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz kongremizin multidisipliner doğasının daha farklı bilim alanlarıyla bütünleşmesine vesile olmaktadır. Türk toplumu için rekreasyonun sadece sportif faaliyetlerle, turizmdeki animasyonel aktivitelerle ya da kamuda park rekreasyonuyla ilişkilendirilmemesi gerektiği düşüncesine 4. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi sayesinde destek vermiş olacağız. Kongre, IV. Disiplinlerarası Turizm Araştırmaları Kongresi ile eşzamanlı olarak ve aynı ortamda 9-12 Kasım 2017 tarihlerinde Kuşadası’nda düzenlenecektir.
1998 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda  açılan ilk rekreasyon bölümünden bu yana yaklaşık 17 yıl geçmiş ve ardı sıra bir çok farklı üniversite, yeni rekreasyon bölümlerini ülkemize kazandırmıştır. Bu kazanımlarla rekreasyon ile ilgili bilimsel alt yapının oluşturulması devam etmektedir. Ancak, bilimsel altyapının oluşması takdir edersiniz ki her bilim dalında olduğu gibi zaman almaktadır. Keza, ülkemizdeki rekreasyon olgusu ve rekreasyon bilimi de bu sürecin sancılarını bir fiil yaşamaktadır.  Ülkemiz için yeni bir olgu olan rekreasyonun yaşadığı bu sancılı süreç, farklı problemleri içermektedir. Rekreasyon üzerine yapılmış bilimsel çalışmaların yetersizliği, uzmanlaşmış akademik kadroların eksikliği, rekreasyona yönelik sanayi ve üniversite işbirliklerinin olmayışı, rekreasyon bölümü mezunlarının deneyim eksikliği, kamu ve özel sektördeki rekreasyon farkındalığının yeterli olmaması, istihdam olanaklarının rekreasyon alanı dışındaki farklı gruplar ve bireyler tarafından değerlendiriliyor olması, kamu ve özel sektörde rekreasyon uzmanına yeterli kadronun tahsis edilmemesi ve daha bir çok sorun 4. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi’nin önemini bir kat daha artırmaktadır.


  • Rekreasyon Araştırmaları Kongresi

  • Rekreasyon Araştırmaları Kongresi

  • Rekreasyon Araştırmaları Kongresi

  • Rekreasyon Araştırmaları Kongresi

  • Rekreasyon Araştırmaları Kongresi

  • Rekreasyon Araştırmaları Kongresi

  • Rekreasyon Araştırmaları Kongresi

Haberler

Kongre kitapçığı yayınlandı!

Kongre kitapçığı yayınlandı!

4. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi kitapçığına ulaşmak için tıklayınız!
Kongre Programı ilan edildi!

Kongre Programı ilan edildi!

4. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi programı ilan edildi. Programa ulaşmak için tıklayınız.
Tarihler Güncellendi!

Tarihler Güncellendi!

4. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi ile ilgili önem arz eden tarihlerde güncelleme yap...

Paneller

Seminerler

Destekleyenler