İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mayıs 2017 (18/5)

Akademik Turizm Bülteni

AYLIK ULUSAL AKADEMİK TURİZM HABER BÜLTENİ

Yıl: 18, Sayı: 5, Mayıs 2017

Arşiv (2000-2017) için tıklayınız: http://www.anatoliajournal.com/turizmbulteni
HazırlayanNazmi KOZAK
Anadolu Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Yunusemre Kampusu, 26470 Eskişehir
E-posta: nkozak@anadolu.edu.tr

https://www.facebook.com/groups/864342620293137/

HABERLER

8. Uluslararası Turizm Karikatürleri’nde ödüller sahiplerini buluyor
“Turizmin Geleceği, Geleceğin Turizmi” teması ile düzenlen 8. Uluslararası Turizm Karikatürleri yarışmasında ödüller sahiplerini buluyor. Ödüller, 20 Mayıs 2017, Cumartesi günü Four Points by Sheraton Dudullu İstanbul’da gerçekleştirilecek bir törenle sahiplerine verilecek. Anatolia Turizm Akademisi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve Er Yatırım’ın ana sponsorluğunda düzenlediği 8. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na bu yıl 63 farklı ülkeden 475 karikatür sanatçısı, toplam 920 eser yolladı. Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi için bkz.

12. Akademik Turizm Eğitimi Arama Konferansı sonuç kitabı yayımlandı
Uluslararası Final Üniversitesi’nin ev sahipliği ve Anatolia Turizm Akademisi’nin işbirliğinde gerçekleştirilen 12. Akademik Turizm Eğitimi Arama Konferansı'nın sonuç raporu yayımlandı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti turizm sektörünün dününü, bugününü ve yarını incelemek üzere 24 – 25 Ocak 2017 tarihlerinde Girne’de düzenlenen “KKTC Turizminin Geçmişi, Mevcut Durumu ve Gelecekle İlgili Vizyonunun Belirlenmesi” başlığı altında arama konferansına başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden turizmciler, akademisyenler ve kamudan olmak üzere toplam 33 kişi katılmıştı. Ayrıntılı bilgi için bkz.

Gümüşhane'de Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması sergileri
Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması'nın sergileri 18 – 21 Nisan 2017 tarihlerinde Gümüşhane Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Gümüşhane Üniversitesi Kampusu'nde sokak sergisi şeklinde gerçekleştirildi. Sergi fotoğrafları için bkz.
https://goo.gl/photos/JiQBezXYDQfyY2MV8 
https://goo.gl/photos/BGmEpYsYSvYVSw5DA

Didim VEGFEST, 29-30 Nisan'da Didim'de yapılıyor
Didim’deki Apollon Tapınağı, 29-30 Nisan tarihlerinde Vegfest'e evsahipliği yapıyor. Didim Belediyesi, Vegan Vejetaryenler Derneği (TVD), Turizm Araştırmaları Derneği (TURAD) ve Didim Turizm Altyapı Birliği (DİTAB) organizasyonuyla, 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek etkinlik için, tarihi Apollon Tapınağı çevresinde bir festival sokağı kuruluyor.

www.turizmdebusabah yayımlarına ara verdi
tbsnewlogoTurizm sektörüne yönelik yayın yapan online haber sitelerinden turizmdebusabah.com yayınına ara verdiğini açıkladı. Ayrıntılı bilgi için bkz.

"Turizm, Yalnızca Turizm Değildir" konulu konferans
Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Nazmi Kozak 21 Nisan 2017 tarihinde Gümüşhane Üniversitesi Turizm Fakültesi'nde "Turizm, Yalnızca Turizm Değildir" konulu bir konferans verdi. Ayrıntılı bilgi için bkz.

Turizm Otel Yöneticileri Derneği kuruldu
Turizm yatırımlarını yöneten otellerin 81 ildeki yöneticileri tek çatı altında birleşerek kurdukları Turizm Otel Yöneticileri Derneği – TUROYD resmi olarak faaliyete geçti. Dernek ilk aşamada Türkiye’nin 81 ilinden, 2 bine yakın otel yöneticisi ile örgütlendi.

Food and Drink as Symbols: Historical Perspectives Conference 
Food and Drink as Symbols: Historical Perspectives Conference [Semboller olarak Yiyecek ve İçecek: Tarihi Perspektifler Konferansı] 27, 28 Ekim 2017 tarihlerinde Krakow, Polonya’da gerçekleşecek. Özet gönderim için son tarih 15 Mayıs olan konferansın detayları ve başvuru için bkz.

"Ankara'da Kentleşme ve Kırsal Alanlara Etkisi" konulu konferans
mehmet SomuncuAnkara Üniversitesi DTCF Coğrafya Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Somuncu 26 Nisan 2017, Çarşamba günü TEMA Vakfı Ankara Temsilciliği'nde "Ankara'da Kentleşme ve Kırsal Alanlara Etkisi" konulu bir konferans veriyor.

Erken Dönemlerinden, Geç Antik Çağa Lydia Bölgesi Arkeolojisi ve Tarihi (M.Ö. 8. Yy.-M.S. 6. Yy.) Uluslararası Sempozyumu
17-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (D.E.Ü.) “Erken Dönemlerinden, Geç Antik Çağa Lydia Bölgesi Arkeolojisi ve Tarihi (M.Ö. 8. Yy.-M.S. 6. Yy.) Uluslararası Sempozyumu” başlıklı bir akademik etkinlik düzenleniyorr. Dokuz Eylül Üniversitesi Ege Bölgesi Kültür Varlıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi (EKVAM) tarafından organize edilen bu sempozyuma, 24 farklı ülkeden 110’a yakın bilim insanı katılıyor. Ayrıntılı bilgi için bkz.

Anatolia Kitaplığı için kitap önerilerinizi bekliyoruz. 
Ayrıntılı bilg ive kitap öneri sayfası için bkz.


UNVANA YÜKSELTİLME / GÖREVE ATANMA

murat aksu
 
 
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine MYO’nda görev yapan Yrd. Doç. Dr. Murat AKSU, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümüne Yardımcı Doçent kadrosuna atandı.
 
 
 
Dr. Halil KORKMAZ
 
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde görev yapan Dr. Halil KORKMAZ, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümüne Yardımcı Doçent kadrosuna atandı.
 
 
 
AAEAAQAAAAAAAAICAAAAJDUxMzdlY2RlLTg2YWItNGY5OS05YjY1LTExMjcwNzBlYzczZQ
 
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde görev yapan Dr. Serdar SÜNNETÇİOĞLU, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümüne Yardımcı Doçent kadrosuna atandı.
 
 
 
Dr. Oğuz TAŞPINAR
 
 
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ayvacık MYO’da görev yapan Dr. Oğuz TAŞPINAR, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümüne Yardımcı Doçent kadrosuna atandı.
 
 
 
 
Gör. Dr. Osman ÇULHA
 
Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksekokulu, Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü (2012-2017) Öğr. Gör. Dr. Osman ÇULHA Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’ne Yrd. Doç. Dr. olarak atandı.

TAMAMLANAN TEZ CALIŞMALARI (Bölüm Sorumlusu: Hatice GÜCLÜ)

Açıklama: "Tamamlanan Tez Calişmalari" ve "Devam Eden Tez Calişmaları" bölümleri, Kasım 2005 tarihinden itibaren Hatice GÜCLÜ NERGıZ tarafindan hazırlanmaktadır. Tez calışmaları ile ilgili duyurularınızı "hguclu@anadolu.edu.tr" adresine göndermenizi bekliyoruz.


Duran CANKÜL
Turizm Diplomalı Nitelikli Personelin Sektöre Kazandırılmasında Ortak Akıl
Doktora Tezi
Danışman: Prof. Dr. Ali ERBAŞ
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Kabul Tarihi: Aralık 2016

Emin ARSLAN
Otel İşletmelerinde Çalışanların Kişilik Özelliklerinin Örgütsel Bağlılık ve İş Tatmini Üzerine Etkisi 
Doktora Tezi
Ankara: Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimler Enstitüsü
Danışman: Doç. Dr. Arzu KILIÇLAR
Kabul Tarihi: Ocak 2017

 
LİNK
İŞBİRLİĞİ
Ekteki linkler isbirligi anlasmalari kapsaminda yayimlanmaktadir.
Link isbirligi icin nkozak@anadolu.edu.tr adresine yaziniz.
 
         

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.