İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mart 2021 (22/3)


Prof. Dr. Serhat Harman, Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığı görevine atandı.

Kamu-üniversite-turizm endüstrisi işbirliğini güçlendirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla Kapadokya Üniversitesi Kapadokya Turizmi Veri İşleme, Yenilik ve Proje Esaslı Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

Anatolia Turizm Akademisi Online Dersler Mart 2021 Programı
Anatolia Turizm Akademisi tarafından Kadir Has Üniversitesi’nin işbirliğiyle düzenlenen Online Dersler devam ediyor. 2020-2021 Güz ve Bahar dönemleri olarak iki dönem halinde düzenlenen derslerin Güz dönemi geçtiğimiz Ocak ayındaki derslerle tamamlandı. Katılımcılarına onaylı sertifikaları gönderildi. Şubat ayı ile başlayan Bahar dönem derslerinin ikinci ayı olan Mart’ta ise dört ders ve bir panel yer alıyor. Online derslerin Mart programı şu şekildedir:

Nicel Tekniklerden Nitel Tekniklere
Prof. Dr. Nilgün Çelebi
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi
02 Mart 2021, Salı, Saat: 16.00

SPSS ve Mantığı
Prof. Dr. Fatma Lorcu
Trakya Üniversitesi
9 Mart 2021, Salı

Bibliyografya nedir? Bibliyografya Çalışmalarının Faydaları Nelerdir? Katip Çelebi’den Bugüne Türkiye’de Öncü Bibliyograflar
Bülent Ağaoğlu
Bibliyograf
16 Mart 2021, Salı, Saat: 16.00

Sosyal Bilim Felsefesi
Prof. Dr. Nadir Suğur
Anadolu Üniversitesi
24 Mart 2021, Salı, Saat: 16.00

Ayrıntılı bilgi için bkz.“Dünyada Turizm Eğitimi” konulu panel

Anatolia Turizm Akademisi tarafından düzenlenen Online Dersler kapsamında 30 Mart 2021 tarihinde “Dünyada Turizm Eğitimi konulu bir panel de yer alıyor. Panele Doç. Dr. Deniz Küçükusta, Prof. Dr. Murat Hançer, Prof. Dr. Hasan Kılıç ve Dr. Ali Bayık katılıyor.

Ayrıntılı bilgi için bkz.


Dünden Bugüne Turizm Eğitimi Online Söyleşiler Mart Programı
Anatolia Turizm Akademisi tarafından düzenlenen “Dünden Bugüne Turizm Eğitimi Online Söyleşiler” etkinliğinin Mart-2021 Programı belli oldu. Online Söyleşilerin Şubat Programı şöyle:
04 Mart 2021, Perşembe, Saat: 16:00: “Hüseyin Yıldırım Anlatıyor”
11 Mart 2021, Perşembe, Saat: 16:00: “Prof. Dr. Faruk Andaç Anlatıyor”
18 Mart 2021, Perşembe, Saat: 16:00: “Prof. Dr. Bike Kocaoğlu Anlatıyor”
25 Mart 2021, Perşembe, Saat: 16:00: “Yrd. Doç. Dr. Şule Çetin Anlatıyor”

Zoom ve Facebook yayım adresleri her bir söyleşinin yapılacağı günün aşağıda yer alan internet adresinde yayımlanacaktır. https://anatoliajournal.com/akademi/


“Türkiye’de Bilimsel/Akademik Dergiler” paneli 23 Şubat, Salı günü…
Anatolia Turizm Akademisi tarafından Kadir Has Üniversitesi’nin işbirliğiyle düzenlenen Online Dersler kapsamında düzenlenen “Türkiye’de Bilimsel/Akademik Dergiler” paneli 23 Şubat, Salı yapılıyor. Farklı disiplinlerde yayımlanan dergilerin editörlerinin katkı vereceği panelde, son yıllarda yaşanan ve uygulamaya konulan uygulamaların bilimsel/akademik dergiler üzerindeki etkileri tartışılacak. Panele şu isimler katılıyor:

Prof. Dr. Mustafa Aydın (Uluslararası İlişkiler Dergisi), Kadir Has Üniversitesi
Dr. Öğr. Üyesi Nermin Çakmak (Bilgi Dünyası Dergisi), Atatürk Üniversitesi

Prof. Dr. Orhan Yılmaz (KBB Forum. EnsCase ve Journal of Geriatrics), Karabük Üniversitesi
Prof. Dr. Erdem Yılmaz (Mediterranean Agricultural Sciences), Akdeniz Üniversitesi
Prof. Dr. Cem Uzun (EASE Türkiye Bölüm Başkanı ve EASE Yönetim Kurulu Üyesi), Trakya Üniversitesi
Moderatör: Prof. Dr. Nazmi Kozak (Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi), Anadolu Üniversitesi

Anatolia Turizm Akademisi Online Dersler hakkında ayrıntılı bilgi için bkz.
https://anatoliajournal.com/akademi/


Kristal Berraklığı Çevrimiçi Sergi Turu
Pera Müzesi, TEMA Vakfı ile yaptığı iş birliği kapsamında Kristal Berraklığı sergisi için çevrimiçi rehberli turlar düzenliyor. TEMA Vakfı’na yapılacak bağış karşılığında katılınabilecek turda sergi, rehber eşliğinde üç boyutlu olarak gezilebilecek. Elena Sorokina küratörlüğünde hazırlanan Kristal Berraklığı sergisinde, şifa, büyü, hafıza, süreç, ekoloji, iş birliği, kontrol, insan doğa ilişkisi, internet kültürü, pandemi gibi birçok konuya değinen eserler yer alıyor. Farklı coğrafyalardan 20 sanatçı eserleriyle, neredeyse kusursuz saydamlıktan tam matlığa kadar farklı özellikler taşıyan kristallerden ilham alıyor; ve mineralleri bilimsel, felsefi, kültürel, sosyo ekonomik veya sembolik bağlamlarda inceliyor.
Rehberli sergi turlarına katılım için izlenecek adımlar:
 TEMA Vakfı’na web sitesi üzerinden, elektronik sertifika alma tercihiyle ilerleyerek 3 adet fidan bağışı (40 TL) yapın. Bağış yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.
Elektronik bağış sertifikanız e-posta adresinize ulaştıktan sonra rezervasyon formunu doldurun ve TEMA Vakfı Fidan Bağışı Sertifika No alanına e-sertifikanızın altında yer alan sertifika numaranızı girin. Rezervasyon formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Katılım onayınızın ardından, sergi turu katılımı için gereken bağlantı etkinlik günü e-posta olarak iletilecektir. Etkinlik dili Türkçe’dir.

Ayrıntılı bilgi için bkz.


Medikongre’nin 165. sayısı yayımlandı
Tıp toplantıları ve kongre turizmi dergisi Medikongre’nin 165. sayısı yayımlandı. Dergiye online ortamda erişmek için tıklayınız. https://online.fliphtml5.com/stlon/snhn/#p=1

Luxury Mıce B2B Çalıştay ve konferansı Nisan’da İstanbul’da…
TravelShop Turkey ve İstanbul Turizm Derneği işbirliğiyle düzenlenecek etkinlikte, dünyadaki turizm otorileri ve MICE turizmi profesyonelleri Luxury MICE B2B Çalıştay ve Konferansıyla İstanbul Pullman Hotel’de 05-08 Nisan 2021 tarihleri arasında ağırlanacak. Dünyanın karar verici turizm mekanizmalarının otorite şahsiyetleri 05-08 Nisan 2021 tarihleri arasında İstanbul’da buluşuyor. Aralarında Amerika Tur Operatörleri Birliği Başkanı Terry Dale, Dünya Gastronomik Seyahatler Derneği Başkanı Eric Wolf, Dünya Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Thomas Klein, Amerika Seyahat Acentecileri Birliği Başkanı Robert Duglin gibi dünyada tanınmış isimleri İstanbul’da Türk Turizm Profesyonelleriyle buluşacak.

LİSANSÜSTÜ TEZ ÇALIŞMALARI (Bölüm Sorumlusu: Hatice GÜÇLÜ NERGİZ)
Açıklama:
“Tamamlanan Tez Çalışmaları” ve “Devam Eden Tez Calışmaları” bölümleri, Kasım 2005 tarihinden itibaren Hatice GÜÇLÜ NERGİZ tarafından hazırlanmaktadır. Tez çalışmaları ile ilgili duyurularınızı hg.nergiz@kocaeli.edu.tr e-posta adresine göndermenizi bekliyoruz.

 

Derya TOKSÖZ KILIÇ
Korunan Alanlara Yönelik Ziyaretçi Etkilerinin Belirlenmesi ve Yönetilmesi: Göreme Milli Parkı Örneği
Doktora Tezi
Mersin: Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danışman: Prof. Dr. Kemal BİRDİR
Kabul Tarihi: Kasım,2020


Tuğçe YILDIRIM
Tatil Hizmetlerinde Kişilerarası Etkileşimin Gösterişçi Tüketim Davranışı Üzerindeki Etkisi ve Gelişmeleri Kaçırma Korkusunun Rolü
Yüksek Lisans Tezi
Kocaeli: Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danışman: Doç. Dr. Bilsen BİLGİLİ
Kabul Tarihi: Ocak 2021


Ebru AVCI
Artırılmış Gerçekliğin Deneyimsel Pazarlama ve Turist Tipleri Açısından Araştırılması: Kartepe Örneği
Yüksek Lisans Tezi
Kocaeli: Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danışman: Doç. Dr. Bilsen BİLGİLİ
Kabul Tarihi: Ocak 2021
 GÖREVE/UNVANA ATANMA (Bölüm Sorumlusu: Hatice GÜÇLÜ NERGİZ)
Unvana atanma/göreve başlama haberlerinizi hg.nergiz@kocaeli.edu.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz

Prof. Dr. Serhat Harman, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine atandı.

Dr. Öğr. Üyesi Kadir ÇAKAR, Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi dekan yardımcılığı görevine atandı.

Dr. Derya TOKSÖZ KILIÇ, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’ne Dr. Öğr. Üyesi olarak atandı.

Dr. Öğr. Üyesi Davut KODAŞ, Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi Bölümü’ne Bölüm Başkanı olarak atandı.

Dr. Begüm İLBAY, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’ne Dr. Öğr. Üyesi olarak atandı

Alican AKÇİÇEK, Kocaeli Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde Öğretim Görevlisi kadrosuna atandı.

 
 
 
Link Paylaşımı
         

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.