This page was exported from Akademik Turizm Bülteni [ https://anatoliajournal.com/atb ]
Export date: Fri Jun 14 19:32:02 2024 / +0000 GMT

Kasım 2021 (22/11)
10. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi, Haziran 2022'de Kastamonu'da yapılıyor
COvit'19 pandemi dolayısıyla 2020 yılında yapılamayan 10. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi 2-5 Haziran 2022 tarihlerinde Kastamonu'da yapılacak. Anatolia Turizm Akademisi, Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi'nin işbirliğinde yapılacak kongrede yüksek lisans ve doktora düzeylerinde tamamlanmış veya hazırlanmakta olan tez çalışmaları sunulacak. Kongrede tez çalışmalarına ek olarak araştırma bildirileri de kabul ediliyor. Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi'nin ev sahipliğinde yapılacak kongrede önceki kongrelerde olduğu gibi yüksek lisans, doktora ve araştırma bildirisi kategorilerinde sunulacak çalışmalar seçici kurullarca sunum sırasında izlenip değerlendirilerek "en iyiler" belirlenecek.


Kongre ile ilgili ayrıntı bilgi için bkz.: https://anatoliajournal.com/lisansustu
Gelecekbilimci (Futurist) Ian Yeoman 11. Resort Kongresinde turizmin falına bakacak
Corana'nıne etkileri ve pandemi sonrası durumunun ne olabileceğine ilişkin olasılıklar  11. Uluslar arası Kongresi'ne değerlendirilecek. Değerlendirmeleri seyahat endüstrisine ilişkin gelecek bilimci (Futurist)  Ian Yeoman yapacak. Konu ile ilgili bilgi veren Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Dr. Erkan Yağcı “ Resort Kongresi her yıl olduğu gibi bu yılda sektörün mevcut durumu ve geleceği tartışılacak. Bu kapsamda Boston Consulting Group Seyahat ve Avrupa Bölge Direktörü Ian Yeoman katılarak  gelecek bilimci gözüyle pandemi ve sonrasına ilişkin sunum yapacak. Kongrederıca her yıl olduğu gibi sektörün temel sorunları ve 2020 yılı başlarında, küresel ölçekte yaşanan pandemi krizi, kırılgan bir sektör olan endüstrisini de derinden etkileyen sorunları da konuşulacak'' dedi. AKTOB Başkanı Erkan Yağcı. " 2020 yılı başlarında, küresel ölçekte yaşanan pandemi krizi, kırılgan bir sektör olan endüstrisini de derinden etkilediğini belirterek. pandemi sorunu 2022 yılının trendlerinde  belirleyici olacaktır.  Bu etkinin ne yönde ilerleyeceği ve sektörde yarattığı değişimler ve gelecek öngörülerimizi konuşacağız" dedi.

EMITT 9-12 Şubat 2022'de yapılacak
Pandemi nedeniyle bir yıldır yapılmayan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nın (EMITT) 25'ncisi 9-12 Şubat 2022 tarihleri arasında  yapılacak. İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan EMITT'te sağlık turizmi ile ilgili bölüm olacak.

Ayrıntılı bilgi için bkz.: https://emittistanbul.com/Ana-Sayfa


Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması'nın ödül törenleri 26 Kasım'da düzenleniyor
Covit'19 pandemisi dolayısıyla yapılamayan 11. ve 12. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışmalarının ödül törenleri 26 Kasım 2021 tarihinde İstanbul'da, Four Point by Sheraton-Kağıthane otelinde yapılıyor. 

Ayrıntılı bilgi için bkz.:tourismcartoon.org


Anadolu Yemekleri" Fotoğraf Yarışması
Anatolia Turizm Akademisi ile Turizm Eğitimi ve Eğiticileri Derneği tarafından "Anadolu Yemekleri" Fotoğrafları Yarışması düzenleniyor. Anadolu mutfağının tanıtılmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışma, "öğrenciler" ve "yetişkinler" olmak üzere iki ayrı kategoride düzenleniyor. "Öğrenci" kategorisi meslek liselerinin ve üniversitelerin (önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora) turizm, gastronomi, yiyecek-içecek, turist rehberliği, otel işletmeciliği vb. bölümlerinde kayıtlı olan 14 ve üstü yaşlardaki öğrencilerin katılımına açık iken, "yetişkinler" kategorisine 17 ve üstü yaşlardaki kişilerin katılımına açık olduğu bildirildi. Son başvuru tarihinin 15 Şubat 2022 olduğu yarışmaya katılımda herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 

Ayrıntılı bilgi için bkz.: https://anatoliajournal.com/fotograf

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali” 29 Ekim'de başlıyor
Cumhuriyet'in ilan edilişinin yılında başlayıp 14 Kasım'a kadar devam edecek Beyoğlu Kültür Yolu Festivali sanatseveri sanatın farklı dallarıyla bir araya getirecek. 29 Ekim itibarıyla başlayacak festivalde binden fazla sanatçının katılımıyla ve 64 farklı noktada 40 sergi ve özel proje, 75 konser, 45 atölye çalışması, 25 sanat ve edebiyat söyleşisi ile video haritalama gösterileri gerçekleştirilecek. Beyoğlu Kültür Yolu için hazırlanan özel mobil uygulama ile kullanıcılar gerçekleşecek olan etkinlikler hakkında bilgi alabilecekler. Kendisine en yakın hangi mekânda hangi etkinlik olduğunu görüntüleyerek, katılacağı etkinlikleri planlayabilecekler. Etkinlik mekânları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilecek, bu noktalara dair yol tarifi alabilecekler. Kullanıcılar oluşturdukları profilleri sayesinde katıldıkları veya katılacakları tüm etkinliklerin bilgilerine de sahip olacaklar. Etkinlikler gerçekleşirken güncel haberleri ve sosyal medya paylaşımlarını yine uygulamadan takip edebilecekler.'' 
Karikatürcüler “Turizm Çalışanları”nı çizecek
Er Yatırım'ın ana sponsorluğunda düzenlenen 13. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması'na tema önerme süresi 30 Haziran 2021 tarihinde sona erdi. Yarışma için dokuz farklı ülkeden 25 kişi toplam 76 tema önerdi. İran'dan Ali Miraee'nin önerdiği “TURİZM SEKTÖRÜ ÇALIŞANLARI” teması 13. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması'nın teması olarak kabul edildi. Karikatürcüler; Animasyon ve eğlence görevlileri, Aşçı, Aşçıbaşı, Bagaj görevlisi, Barmen, Bellboy, Bilet satış görevlileri, Bulaşıkhane görevlileri, Cankurtaran, Çamaşırhane görevlileri, Doorman, Garson, Havalimanı görevlileri, Host-hostes, Housekeeper, Kasiyer, Kat hizmetleri görevlisi, Komi, Kurvaziyer görevlileri, Marina görevlileri, Muhasebe görevlileri, Mutfak görevlileri,  Müze ve örenyeri görevlileri, Otel müdürü, Resepsiyonist, Restoran Müdürü, Rezervasyon görevlileri, Seyahat acentası görevlileri, Sivil Havacılık Kabin Görevlileri, Şoförler (Otobüs, transfer aracı, vb.), Teknik hizmetler görevlileri, Turist rehberleri, Uçak pilotları, Yiyecek & içecek müdürü, vd. olmak üzere turizmle ilgili bütün alanlardaki çalışanları içeren çalışmalarıyla yarışmaya katılacaklar.

Ayrıntılı bilgi için bkz.: tourismcartoon.org 

 LİSANSÜSTÜ TEZ ÇALIŞMALARI (Bölüm Sorumlusu: Hatice GÜÇLÜ NERGİZ)
Açıklama:
"Tamamlanan Tez Çalışmaları" ve "Devam Eden Tez Calışmaları" bölümleri, Kasım 2005 tarihinden itibaren Hatice GÜÇLÜ NERGİZ tarafından hazırlanmaktadır. Tez çalışmaları ile ilgili duyurularınızı hg.nergiz@kocaeli.edu.tr e-posta adresine göndermenizi bekliyoruz.


Akın AKPUR
Turizmde Nöropazarlama Uygulamaları: Super Bowl Reklamları Örneği
Doktora Tezi
Danışman: Prof. Dr. Burhanettin ZENGİN
Sakarya: Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
Kabul Tarihi: Ağustos 2021
Merve Nur ERCAN
Turist Rehberlerinin Instagram Paylaşımlarının Kişisel Markalaşma Kapsamında Göstergebilimsel Analizi
Yüksek Lisans Tezi
Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Sonay KAYGALAK ÇELEBİ
Batman: Batman Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
Kabul Tarihi: Eylül 2021  


 

 


 

 

Link Paylaşımı


Post date: 2021-10-24 18:26:29
Post date GMT: 2021-10-24 15:26:29
Post modified date: 2021-10-26 11:13:00
Post modified date GMT: 2021-10-26 08:13:00
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com