2. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi
3. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi
4. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi
5. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi
6. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi
7. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi
8. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi

Bildiri ve araştırmalarınızı sisteme yüklerken yazar rehberini ve yazım şablonunu incelemeyi unutmayınız. Kongre bildiri yazım şablonu bir word dosyası şeklinde düzenlenmiş olup yandaki bağlantıdan ulaşılabilir.

Detay

Davet

Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi, Türkiye'de turizm ve ilişkili olduğu bilim dalı ve alanlarında lisansüstü çalışma yapan öğrencilerin akademik gelişmelerine katkıda bulunmak, aralarındaki iletişim/etkileşimi geliştirmek ve turizmin disiplinlerarası bir yaklaşımla incelenmesinin yaygınlaşmasına destek olmak amacıyla düzenlenmektedir. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi’nin dokuzuncusu, 5 – 8 Nisan 2018 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Gazimağusa şehrinde gerçekleştirilecektir.

9. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi'ne turizmin idari, ekonomik, coğrafi, sosyolojik, psikolojik, çevresel, siyasal, dini, hukuki, rekreasyonel ve mimari boyutlarının yanı sıra sağlık, gıda mühendisliği, eğitim, antropoloji, beslenme, peyzaj mimarlığı, iletişim, planlama ve diğer akademik çalışma dallarının kapsamına giren ve turizmi de ilgilendiren konularda hazırlanmış tez çalışmaları ve araştırmalar gönderilebilir. Kongrenin iki ayrı bölümüne de bildiri gönderilebilir.

Lisansüstü tezler bölümü; önceki beş kongrede olduğu gibi turizmin konu veya uygulama alanı olarak incelendiği lisansüstü tez çalışmaları bu bölümde sunulacaktır.

Serbest bildiriler bölümü; iki alt bölümden oluşmaktadır. Bunların;

ilki, Lisansüstü öğrenci, akademisyen ve araştırmacıların hazırlayacakları"turizmi konu almış araştırma bildirilerine" ayrılmıştır. Bu bölüme önerilecek bildirilerde konu sınırlaması bulunmamaktadır.

ikincisi ise, açıklaması “Katılım Koşulları” sayfasında yer alan özel oturum konularından herhangi birini konu almış çalışmalardan oluşacaktır.

Belgesel Bölümü

Ayrıca bu yıl ilk defa, lisansüstü turizm öğrencileri araştırma kongresi kapsamında turizm ve ilgili alanlarında hazırlanmış belgesel gösterimleri de yapılacaktır. Belgesellerin ilgili sayfada belirlenen ölçütlere göre hazırlanması gerekmektedir. 

Haberler

Kongre programı yayınlanmıştır!

Kongre programı yayınlanmıştır!

Kongre Programı yayınlanmıştır. Programda eksik yahut hatalar olduğunu düşünüyorsa...
Kabul Edilen Bildiriler Listesi

Kabul Edilen Bildiriler Listesi

9. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi kapsamında kabul edilen bildir...
Önemli Tarihler Güncellendi!

Önemli Tarihler Güncellendi!

Bildiri son gönderim tarihi 7 Mart 2018 olarak güncellendi. Bildiri gönder...

Açılış Konuşmaları

Seminerler

Ödüller