İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kasım 2020 (21/11)


“Havalimanı” temalı karikatür yarışmasında ödül kazananlar belli oldu
Anatolia Turizm Akademisi tarafından Er Yatırım’ın ana sponsorluğunda düzenlenen 11’inci Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda dereceye girenler belli oldu. 2009 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışma, dünya genelinde alanındaki tek karikatür yarışması olarak biliniyor. Bu yılki teması “havalimanı” olan 56 ülkeden 733 sanatçının 1284 karikatür gönderdiği yarışmada, yetişkinler kategorisinde birinciliği Almanya’dan Valeriu KURTU kazanırken, gençler kategorisinde birinciliği Türkiye’den Ümmühan Zeynep AKYÜREK kazandı.
En çok başvuru Türkiye, İran ve Rusya Federasyonu’ndan
11’inci Uluslararası Turizm Karikatürcüleri Yarışması’na en çok eser gönderen ülkeler arasında, ilk üç sırayı Türkiye, İran ve Rusya Federasyonu aldı. Türkiye’den 281 sanatçı 379 eser gönderilirken, İran’dan 95 sanatçı 185 eser, Rusya Federasyonu’ndan da 65 sanatçı 89 eser gönderdi. Sırasıyla Endonezya (59 eser), Sırbistan (52 eser), Çin (41 eser), Hindistan (35 eser), Polonya (38 eser), Romanya (31 eser) ve Belçika (23 eser) en çok eser gönderen ilk on ülke arasında yer aldı.
Yetişkinler kategorisinde birinci Almanya’dan Valeria Kurtu
17 yaş ve üstü 451 karikatür sanatçının 961 eser gönderdiği yetişkinler kategorisinde toplam beş ödül sahiplerini buldu. Yetişkinler kategorisinde birinciliği Almanya’dan Valeriu KURTU kazanırken, Türkiye’den Sait MUNZUR ikinci oldu. İngiltere’den Ross THOMSON ve Bulgaristan’dan Ivailo TSVETKOV ise üçüncülük ödülünü paylaştılar.
Gençler kategorisinde Ümmühan Zeynep Akyürek birinci oldu
Yarışmaya 16 yaş ve altı karikatürcüler de eserleri ile katılabiliyor. Gençler kategorisinde 282 sanatçı 323 eser ile yarışmaya katılırken, bu kategoride Türkiye’den Ümmühan Zeynep AKYÜREK birincilik ödülünü kazandı. Türkiye’den Poyraz DİN ikincilik, İnci BİLGEN üçüncülük ödülüne layık bulundular. Ayrıntılı bilgi için bkz. http://www.tourismcartoon.org


Boğaziçi Üniversitesi, Seyahat ve Turizm alanında Dr. Öğr. Üyesi arıyor.
ABoğaziçi Üniversitesi, Seyahat ve Turizm alanında Dr. Öğr. Üyesi arıyor. Kadro ve başvuru şartları ile ilgili daha fazla ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret ediniz.

Yarışmanın internet sitesine erişmek için tıklayınız.


Anatolia Turizm Akademisi Online Dersleri başladı
Anatolia Turizm Akademisi tarafından düzenlenen Online Dersler başladı. Güz ve bahar olmak üzere iki dönem ve her dönemde 16 ders üzerinden yürütülecek programdaki derslerin en az yüzde 70’sini izleyenlere “Katılım Belgesi” verilecek. Anatolia Turizm Akademisi Online Dersleri kapsamında Ekim 2020’de üçü konferans, biri de panel olmak üzere dört ders yer aldı. Ekim döneminde Prof. Dr. Metin Kozak (Akademik Yazımda Temel Kurallar), Prof. Dr. Asker Kartarı (Araştırma Mantığı) ve Prof. Dr. Jafar Jafari (The Evolution of Tourism Studies: The Case of “Annals of Tourism Research) ders verirken, Ekim ayındaki “Lisansüstü Öğrenci Danışmanlığı” paneline Prof. Dr. Beykan Çizel, Prof. Dr. Leyla Şentürk Özel, Prof. Dr. Ebru Günlü Küçükakaltan ve Prof. Dr. Kemal Birdir katıldı.
Anadolia Turizm Akademisi Online Dersler hakkında ayrıntılı bilgi için bkz.
https://anatoliajournal.com/akademi/


Anatolia: An International Journal of Tourism and Hospitality Research’in yeni sayısı yayımlandı
Francis & Taylor tarafından yayımlanan Anatolia: An International Journal of Tourism and Hospitality Research‘in yeni sayısı (31/4, 2020) yayımlandı. Derginin yeni sayısında 10 makale, dört araştırma notu ve iki kitap değerlendirmesi yazısı yer alıyor. 

Ayrıntılı bilgi için bkz. 


Anatolia Turizm Akademisi Kasım 2020 Online Ders Programı
Anatolia Turizm Akademisi tarafından düzenlenen online derslerin Kasım 2020 programı belli oldu. Kasım 2020 programı şöyle: 03 Kasım 2020, Salı: “Pandeminin Sosyolojisi” (Prof. Dr. Muammer Tuna, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi), 11 Kasım, Çarşamba: “Bilimsel İletişimde Dergilerin Yeri ve Önemi” (Prof. Dr. Nazmi Kozak, Anadolu Üniversitesi); 17 Kasım, Salı: “An editor’s observations during the pandemic” (Cathy Hsu, Editor-in-chief, Tourism Management, Hong Kong Polytechnic University, SAR China);
24 Kasım 2020 PANEL: “Bilimsel Araştırmalarda Konu Seçimi (Olur mu?)” Moderatör: Prof. Dr. Göknil Nur Koçak, Mersin Üniversitesi. Konuşmacılar: Prof.Dr. İnci User, Acıbadem Üniversitesi, Prof.Dr. Nazmi Kozak, Anadolu Üniversitesi, Prof.Dr. Aslıhan Aykaç Yanardağ, Ege Üniversitesi, Prof.Dr. İsmet Doğan, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi.

Ayrıntılı bilgi için bkz.


LİSANSÜSTÜ TEZ ÇALIŞMALARI (Bölüm Sorumlusu: Hatice GÜÇLÜ NERGİZ)
Açıklama:
“Tamamlanan Tez Çalışmaları” ve “Devam Eden Tez Calışmaları” bölümleri, Kasım 2005 tarihinden itibaren Hatice GÜÇLÜ NERGİZ tarafından hazırlanmaktadır. Tez çalışmaları ile ilgili duyurularınızı hg.nergiz@kocaeli.edu.tr e-posta adresine göndermenizi bekliyoruz.

 

 

Emre ATABERK
Turizm Coğrafyası Yaklaşımıyla Karşılaştırmalı Bir Araştırma: Foça, Dikili ve Bergama’da Turizmin Mekânsal Etkileri
Doktora Tezi
İzmir: Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danışman: Prof. Dr. Füsun BAYKAL
Kabul Tarihi: Eylül 2020


Ebru ULUCAN
Arz-Talep Analizi Açısından İstanbul’daki Dört ve Beş Yıldızlı Otellerin Yatırım Kararlarını Etkileyen Faktörlerin İncelenmesi
Doktora Tezi
İstanbul: İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danışman: Prof. Dr. İsmail KIZILIRMAK
Kabul Tarihi: Ekim 2020


Ece EDİL AKMAN
Şarap Rotalarının Sahip Oldukları Niteliklerin Üreticiler Gözünden Karşılaştırılması: Trakya ve Urla Bağ Rotaları Üzerinde Bir Araştırma
Yüksek Lisans Tezi
Mersin: Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danışman: Doç. Dr. Gürkan AKDAĞ
Kabul Tarihi: Ağustos 2020


Hakan GÜNDÜZ
Kibeleden Meryem Ana’ya Efes’te Ana Tanrıça Kültü
Yüksek Lisans Tezi
İzmir: Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danışman: Doç. Dr. Serap ÖZDÖL KUTLU
Kabul Tarihi: Eylül 2020


Zeynep KAHYA
Kahvecilik Nesillerinin Özellikleri Üzerine Bir Araştırma
Yüksek Lisans Tezi
Eskişehir: Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Ebru ZENCİR ÇİFTÇİ
Kabul Tarihi: Ekim 2020

GÖREVE/UNVANA ATANMA (Bölüm Sorumlusu: Hatice GÜÇLÜ NERGİZ)
Unvana atanma/göreve başlama haberlerinizi hg.nergiz@kocaeli.edu.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz

 

 

Dr. Osman ÇULHA, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde Doçent kadrosuna atandı.

Dr. Öğr. Üyesi Emrullah TÖREN, Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevine atandı.

Doç. Dr. Fatma TEMELLİ, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’na Müdür olarak atandı.

Dr. Melek ZOR, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde Dr. Öğr. Üyesi olarak atandı.

Dr. Kübra FETTAHOĞLU, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde Dr. Öğr. Üyesi olarak atandı.

Dr. Fatih GÜNAY, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde Dr. Öğr. Üyesi olarak atandı.
Link Paylaşımı
         

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.