İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ağustos 2017 (18/8)

Akademik Turizm Bülteni arşivi (2000-2017) için tıklayınız !

AKADEMİK TURİZM BÜLTENİ

AYLIK ULUSAL AKADEMİK TURİZM HABER BÜLTENİ

Yıl: 18, Sayı: 8, Ağustos 2017

Hazırlayan: Nazmi KOZAK

Haberler

9. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na başvurular başladı

Er Yatırım ana sponsorluğunda ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 9’ncu Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın 2017 yılı teması belli oldu. 2009 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın 9’uncusunda “Geçmişten Bugüne Tatiller” teması işleniyor. Yarışmada karikatür sanatçıları tatil alışkanlığının geçmişten bugüne gelişimini çizecekler. Yarışmaya son katılım tarihi ise 31 Aralık 2017.

Ayrıntılı bilgi için bkz.

 

IV. Disiplinlerarası Turizm Araştırmaları Kongresi

IV. Disiplinlerarası Turizm Araştırmaları Kongresi 9-12 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya’da düzenleniyor. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü ile Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi‘nin işbirliğinde düzenlenecek kongre hakkında ayrıntılı bilgi için bkz.

Anatolia Turizm Belgesel ve Reklam Filmleri Yarışması

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Anatolia Turizm Akademisi işbirliğinde “Anatolia Turizm Belgesel ve Reklam Filmleri Yarışması” düzenleniyor. Turizm alanıyla ilgili hazırlanmış reklam ve belgesel çalışmalarının yer alacağı yarışmanın amatör veya profesyonel tüm katılımcılara açık olduğu bildirildi. Yarışmaya 31 Ocak 2018 tarihine kadar başvurulabiliyor.

Ayrıntılı bilgi için bkz.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi’ne bağlı lisansüstü turizm programlarına kayıtlar başladı

Türkiye’nin ilklerinden ve en geniş kadroya sahip birimlerinden biri olan Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Anabilim Dalı’nda, Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kayıtlar başladı. Programlara son kayıt 28 Temmuz 2017.

Ayrıntılı bilgi için bkz.

 

Gümüşhane Üniversitesi Turizm İşletmeciliği alanında yüksek lisans programı

Gümüşhane Üniversitesi Turizm İşletmeciliği tezli yüksek lisans programı açıldı. Programa 2017/2018 eğitim-öğretim yılı Güz döneminde öğrenci alınacağı bildirildi.

Ayrıntılı bilgi için bkz.

 

Anatolia: An International Journal of Tourism and Hospitality Research’un yeni sayısı çıktı

Derginin yeni sayısında (cilt 28, sayı 3, 2017) 10 makale, bir araştırma notu, üç konferans notu, üç kitap değerlendirmesi ve dünyada önce gelen akademisyen ve eğitimciye (Abdul Kadir Haji Din, Cathy H.C. Hsu, Huimin (Grace) Gu ve Regina Schlüter) ait dört portre yazısı yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi için bkz.

 

4. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi (9 – 12 Kasım 2017 Antalya)

Dokuz Eylül Üniversitesi ile Anatolia Turizm Akademisi‘nin işbirliğinde düzenlenen 4. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi 09-12 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya’da yapılıyor.

Ayrıntılı bilgi için bkz.

 

Uluslararası İpekyolu Akademik Çalışmalar Sempozyumu

İpekyolu’nun tarihi güzergahı üzerinde bulunan Nevşehir’de yapılacak olan 1. Uluslararası İpekyolu Akademik Çalışmalar Sempozyumu‘yla, İpekyolu’nun ve İpekyolu üzerinde yer alan coğrafyaların tarihi, kültürel, ekonomik, siyasi, sosyal ve edebi yönlerden incelenmesi amaçlanıyor.

Ayrıntılı bilgi için bkz.

 

Gelecek Turizmde’nin Proje Başvuruları başladı

Türkiye nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan Gelecek Turizmde; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığında yürütülüyor. Sürdürülebilir turizm projeleri ile yerel kalkınmaya destek olan “Gelecek Turizmde ” nin yeni dönem başvuruları başlıyor. Geleceğe değer katacak sürdürülebilir turizm projeleri için 28 Temmuz 2017 tarihine kadar www.gelecekturizmde.com adresine başvuru yapılabilecek.

 

Duyuru

Anatolia bünyesinde düzenlenen ulusal ve uluslararası dergi, kongre, arama konferansı, vb. etkinlikler kapsamında hazırlanan kitap, rapor ve dergilerin stoklarda kalanları yeni açılan akademik turizm okullarına yönelik olarak ücretsiz dağıtımı planlanmaktadır. Gönderilecek kurumların seçiminde öncelik kargo ücretini ödeyecek kurumlara ait olacaktır.

Taleplerinizi lütfen şu adrese yazınız: nazmi.kozak@gmail.com.

Tamamlanan Tez Çalışmaları

(Bölüm Sorumlusu: Hatice GÜÇLÜ NERGİZ)

Açıklama: “Tamamlanan Tez Çalışmaları” ve “Devam Eden Tez Calışmaları” bölümleri, Kasım 2005 tarihinden itibaren Hatice GÜÇLÜ NERGİZ tarafından hazırlanmaktadır. Tez çalışmaları ile ilgili duyurularınızı “hguclu@anadolu.edu.tr” adresine göndermenizi bekliyoruz.

Salim İBİŞ

Asya Pasifik Turizm Pazarının Türkiye Açısından Analizi

Doktora Tezi

Sakarya: Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

Danışman: Prof. Dr. Orhan BATMAN

Kabul Tarihi: Mayıs 2017

Şule ARDIÇ YETİŞ

Kritik Olaylar Tekniği ile Turlardaki Algılanan Hizmet Kalitesinin Ölçülmesi

Doktora Tezi

Nevşehir: Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

Danışman: Doç. Dr. İbrahim YILMAZ

Kabul Tarihi: Haziran 2017

Hakan TEKİN

Sosyal Medya Uygulamaları ile Turistik Ürün Satın Alma Kararları Arasındaki İlişki: Turizm Öğrencileri Üzerine Bir Araştırma

Yüksek Lisans Tezi

Sakarya: Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

Danışman: Doç. Dr. Burhanettin ZENGİN

Kabul Tarihi: Mayıs 2017

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMU KADRO İLANLARI

Açıklama: Bu bölümde yer verilen kadro ilanları YÖKSİS veritabanından çekilmektedir. Doğrudan erişim için tıklayınız!

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı’nda görevlendirilmek üzere 1 adet Öğretim Görevlisi aranmaktadır.

Başvuru tarihleri: 17.07.2017 – 31.07.2017.

Kadro gerekleri ve başvuru hakkında ayrıntılı bilgi için bkz.

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi, Şuhut Meslek Yüksekokulu, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı’nda görevlendirilmek üzere 2 adet Öğretim Görevlisi aranmaktadır.

Başvuru tarihleri: 12.07.2017 – 26.07.2017.

Kadro gerekleri ve başvuru hakkında ayrıntılı bilgi için bkz.

 

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, (1) Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Turizm Meslek Yüksekokulu, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Aşçılık ve (2) Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulu, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programları’nda görevlendirilmek üzere 2 adet Öğretim Görevlisi aranmaktadır.

Başvuru tarihleri: (1) 12.07.2017 – 26.07.2017 ve (2) 11.07.2017 – 25.07.2017

Kadro gerekleri ve başvuru hakkında ayrıntılı bilgi için bkz: (1) ve (2).

 

Erzincan Üniversitesi, Kemaliye Hacı Ali Alkın Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü’nde görevlendirilmek üzere 1 adet Okutman aranmaktadır.

Başvuru tarihleri: 17.07.2017 – 31.07.2017

Kadro gerekleri ve başvuru hakkında ayrıntılı bilgi için bkz.

 

İstanbul Aydın Üniversitesi, Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu, (1) Seyahat-Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü, Turist Rehberliği ve (2) Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Aşçılık Programları’nda görevlendirilmek üzere 2 adet Öğretim Görevlisi aranmaktadır.

Başvuru tarihleri: 17.07.2017 – 02.08.2017

Kadro gerekleri ve başvuru hakkında ayrıntılı bilgi için bkz: (1) ve (2).

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi, (1) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Gastronomi Bölümü, Gastronomi Programı’nda görevlendirilmek üzere 1 adet Araştırma Görevlisi; İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu, (2) Seyahat-Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü, Turist Rehberliği Programında ve (3) Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı’nda görevlendirilmek üzere 2 adet Öğretim Görevlisi aranmaktadır.

Başvuru tarihleri: 14.07.2017 – 28.07.2017

Kadro gerekleri ve başvuru hakkında ayrıntılı bilgi için bkz: (1), (2) ve (3).

 

Mardin Artuklu Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı’nda görevlendirilmek üzere 1 adet Öğretim Görevlisi aranmaktadır.

Başvuru tarihleri: 07.07.2017 – 21.07.2017

Kadro gerekleri ve başvuru hakkında ayrıntılı bilgi için bkz.

 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu, Seyahat-Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü, Kültürel Miras ve Turizm Programı’nda görevlendirilmek üzere 1 adet Öğretim Görevlisi aranmaktadır.

Başvuru tarihleri: 17.07.2017 – 31.07.2017

Kadro gerekleri ve başvuru hakkında ayrıntılı bilgi için bkz.

Hazırlayan: Nazmi KOZAK

Anadolu Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Yunusemre Kampusu, 26470 Eskişehir

E-posta: nkozak@anadolu.edu.tr

Sosyal Bilimler Akademik Bülteni

         

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.