Yazar Rehberi


Bildirilerinizi hazırlamadan önce kongre takvimini ve önemli tarihleri incelemeyi unutmayınız!


Yüksek lisans ve doktora tezi göndermek için: Aşağıdaki linki tıklayınca bilgisayarınıza indirdiğiniz Word dosyasını temel alınız. Word dosyasındaki ilgili yerleri doldurduktan sonra, tezinizin özünü dosyadaki ilgili bölüme yapıştırınız/yazınız. Tezin öz uzunluğunun en fazla 450 sözcük olmasına dikkate ediniz.
http://anatoliajournal.com/Depo/lisansustutez.doc


Bildiriler Bölümü:

Lisansüstü tezler bölümü; önceki kongrelerde olduğu gibi turizmin konu veya uygulama alanı olarak inceleyen lisansüstü tez çalışmaları bu bölümde sunulacaktır.

 

  1. Doktora tezleri:
  • Devam eden doktora tezleri,
  • Tamamlanmış doktora tezleri.
  1. Yüksek lisans tezleri:
  • Devam eden yüksek lisans tezleri,
  • Tamamlanmış yüksek lisans tezleri

 

Serbest bildiriler bölümü;

  1. Araştırma Bildirileri: Bu bölüm Lisansüstü öğrenci, akademisyen ve araştırmacıların hazırlayacakları "turizmi konu almış araştırma bildirilerine" ayrılmıştır. Bu bölüme önerilecek bildirilerde konu sınırlaması bulunmamaktadır.
  2. KKTC Turizmi: KKTC turizmi ile ilgili konularda hazırlanacak bildiriler için özel oturum düzenlenecektir. Bu özel oturumlarda sunulmak üzere bildiri gönderilebilir.

 

Belgesel Bölümü:

Bu bölümde turizm ve ilgili alanlarında hazırlanmış belgesellerin gösterimi yapılacaktır. Belgesellerin ilgili sayfada belirlenen ölçütlere göre hazırlanması gerekmektedir.


BİLDİRİ ŞABLONU

Araştırma bildirisi göndermek için: Aşağıdaki linki tıklayınca bilgisayarınıza indirdiğiniz Word dosyasını temel alınız. http://anatoliajournal.com/Depo/bildiri.doc

(Araştırma bildirileri tam metin olarak gönderilmelidir. Araştırma bildirileri bölümüne Öz/Özet ile başvuru kabul edilmemektedir)

Lütfen bildiri gönderme bilgilerini inceledikten sonra bildirinizi gönderiniz. Özellikle atıf ve kaynakça düzenlerine dikkat ediniz.)

http://www.anatoliajournal.com/Depo/kongre/bildiri.htm


Bildiri gönderme:

Yukarıdaki açıklamalara göre bilgisayarınıza indirerek oluşturduğunuz Word dosyasını aşağıdaki linki ziyaret ederek gönderiniz.

Bildiri Gönderme sistemine KAYIT ve BİLDİRİ GÖNDERDMEK uygulaması hakkında bilgi elde etmek için aşağıdaki adresleri ziyaret ediniz,


Eğer sayfa açılmazsa buraya tıklayınız!


Kongrede sunulacak bildiriler "Bildiri Kitabı"nda yayımlanacaktır. Önceki kongrelerin kitaplarına erişmek için bkz.: http://www.anatoliajournal.com/atad/?sayfa=bg&lang=tr