İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Temmuz 2020 (21/7)

Turizm Karikatürleri Yarışması için siz de tema önerebilirsiniz
Anatolia Turizm Akademisi tarafından, Er Yatırım’ın ana sponsorluğunda düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması her yıl bir tema altında gerçekleştirilmektedir. 12. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın “teması” sizlerin katılımıyla belirlenecektir. 12. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması için 30 Haziran 2020 tarihine kadar tema önerisinde bulunabilirsiniz. Yarışmada kabul  edilen temayı öneren kişi, 12. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın seçici kurulunda görev alacaktır. Önerilecek temalar, üyeleri arasında karikatür sanatçılarının da  bulunduğu bir komisyon tarafından değerlendirilecektir. Temaların, dünyanın farklı kültürlerindeki karikatür sanatçıları tarafından  aynı anlamda (evrensel) anlaşılır olması, temel değerlendirme ölçütü olacaktır.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için bkz: http://www.tourismcartoon.org
Tema önerilerini bildirmek için e-posta adresi: tourismcartoon@gmail.com


Turizmgazatesi.com’un yeni internet sayfası düzeni yayımda
Turizm alanında ülkemizde internet ortamında yayımlanan ilk portalı olan turizmgazetesi.com, yirmi yıl aradan sonra internet sayfasını yeniledi. turizmgazetesi.com’un yeni internet sayfasını internet teknolojisinin son teknolojilerilerinden yararlanarak hazırlandı. Bu kapsamda yayımlanan yazıların sözlü olarak dinlenmesi fonksiyonuna zda yer verildi.

Ayrıntılı bilgi için bkz.


“Turizmde Dijital Devrim: Eğitim, Araştırma ve Sektör Açısından Bir Değerlendirme” konulu online panel
Anatolia Turizm Akademisi tarafından 24 Mayıs 2020 tarihinde online ortalda “Turizmde Dijital Devrim: Eğitim, Araştırma ve Sektör Açısından Bir Değerlendirme” konulu bir panel düzenlendi. Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Dr. Metin Kozak’ın yönettiği panelde moderatör yardımcılığını Dr. Gözde Türktarhan yaptı. panele konuşmacı olarak; Prof. Dr. Atila Yüksel, Adnan Menderes Üniversitesi, Prof. Dr. Nazmi Kozak, Anadolu Üniversitesi, Prof. Dr. Göknil Nur Koçak, Mersin Üniversitesi ve Prof. Dr. Özkan Tütüncü, Dokuz Eylül Üniversitesi katıldı.

Paneli izlemek için tıklayınız:


Resort Dergisi’nin yeni sayısı yayımlandı
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (AKTOB) tarafından online ortamda yayımlanan Resort Dergisi dergisinin yeni sayısı (Yıl 21, Sayı 205, Mayıs 2020) sayıyı yayımlandı:

Dergiyi okumak için bkz.


“Doktora Süreci: Beklentiler-Deneyimler-Çıktılar” konulu online panel
Anatolia: Turizm Akademisi tarafından 5 Haziran 2020 günü online ortamda “Doktora SÜreci: Beklentiler-Deneyimler-Çıktılar” konulu online bir panel yapıldı. Moderatörlüğünü Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Dr. Metin KOZAK’ın yaptığı panele doktora çalışmalarına devam eden veya tamamlamış yedi kişi katıldı. Panelistlerin isimleri ve doktora çalışmalarını sürdürdükleri üniversiteler şu şekilde: Ahmet UŞAKLI, Gazi Üniversitesi, Ceren AYDIN, Anadolu Üniversitesi, Demet CEYLAN, Akdeniz Üniversitesi, Fatih GÜNAY, Mersin Üniversitesi, Gözde TÜRKTARHAN, Anadolu Üniversitesi, Gönül AKIN, İstanbul Üniversitesi, Yeliz GÜLER, Dokuz Eylül Üniversitesi

Paneli izlemek için tıklayınız:


Medikongre dergisinin yeni sayısı yayımlandı
Tıp Toplantıları ve Kongre Turizmi Dergisi Medikongre’nin yeni sayısı (Yıl 17, Sayı 205, Mayıs-Haziran 2020) yayımlandı. Dergiyi online ortamda okumak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

Dergini okumak için tıklayınız.


AKTOB’un İç Turizm Değerlendirmesi raporu yayımlandı
Kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği tarafından hazırlanan “İç Turizm Değerlendirmesi” başlıklı rapor online ortamda yayımlandı. Raporun metni erişmek için tıklayınız.

GÖREVE/UNVANA ATANMA (Bölüm Sorumlusu: Hatice GÜÇLÜ NERGİZ)
Unvana atanma/göreve başlama haberlerinizi hg.nergiz@kocaeli.edu.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz

Prof. Dr.Ahmet ATASOY, Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi dekanlığı görevine atandı.

Prof. Dr. Göknil Nur KOÇAK, Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi dekan yardımcılığı görevine atandı.
 
Link Paylaşımı
         

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.