İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nisan 2020 (21/4)

Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi’nin bütün sayıları açık erişime açıldı
İlk sayısı 1990 yılının Ocak ayında yayımlanan Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi’nin otuz yılda yayımlanan bütün sayıları açık erişime açıldı. Dergideki yazılara tek veya derginin tamamına aşağıdaki iki farklı adresten erişilebilir:

https://www.anatoliajournal.com/atad/
https://dergipark.org.tr/tr/pub/atad


Anadolu Üniversitesi – Türkiye TT Hotels Turkey Otel arasında işbirliği protokolü imzalandı
Anadolu Üniversitesi Rektörlük Binası Senato Salonu’nda gerçekleşen olan imza törenine; Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Prof. Dr. Levent Eraslan, Prof. Dr. Rahmi Atalay, Üniversite Genel Sekreteri Ersin Eroğlu, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Emir, dekan yardımcıları, bölüm başkanları ve öğretim elemanları katıldı. İmzalanan iş birliği protokolü ile hem öğrencilerin nitelikli konaklama işletmelerinde staj yapmaları sağlanacak hem de turizm sektörü, geleceğin nitelikli elemanlarıyla buluşacak.


Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin “I. Kariyer Günü” gerçekleşti
Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen “I. Kariyer Günü” 11 Mart Çarşamba günü Turizm Fakültesi Fuaye Alanı’nda gerçekleştirildi. I. Kariyer Günü’nün açılışına Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Levent Eraslan, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Emir, çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenciler katıldı. Düzenlenen etkinlikte öğrenciler konaklama, rehberlik, ulaştırma, seyahat acenteciliği, gastronomi ve mutfak sanatları gibi alanlarda faaliyet gösteren köklü firmalarla bir araya geldi. Turizm sektöründen birçok firma ile iletişim fırsatı bulan öğrenciler, firmaların staj ve kariyer olanaklarından faydalanma şansı buldu.


GÖREVE / UNVANA ATANMA HABERLERİ
Bölüm Sorumlusu: Hatice GÜÇLÜ NERGİZ
Atama/göreve başlama haberlerinizi hg.nergiz@kocaeli.edu.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz

Prof. Dr. Şenol ÇAVUŞ, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Rekreasyon Yönetimi Bölümü’nde Profesör kadrosuna ve Rekreasyon Yönetimi Bölüm Başkanı olarak atandı.


Prof. Dr. Burhanettin ZENGİN, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Turizm Rehberliği Bölümü’nde Profesör kadrosuna atandı.


Doç. Dr. Aydın YILMAZER, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Rekreasyon Yönetimi Bölümü’nde Doçent kadrosuna atandı.


Doç. Dr. Serkan ŞENGÜL, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde Doçent kadrosuna atandı.


Doç. Dr. Mustafa Lütfi ŞEN, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Turizm Rehberliği Bölümü’nde Doçent kadrosuna atandı.


Dr. Öğr. Üyesi Güliz COŞKUN, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Rekreasyon Yönetimi Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna atandı.


Prof. Dr. Mustafa BOZ, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Konaklama İşletmeciliği Bölümü’nde Profesör kadrosuna atandı.


Doç. Dr. Bekir EŞİTTİ, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü’nde Doçent kadrosuna atandı.


Begüm İLBAY, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde Dr. Öğr. Üyesi olarak göreve başladı.

 


LİSANSÜSTÜ TEZ ÇALIŞMALARI
Bölüm Sorumlusu: Hatice GÜÇLÜ NERGİZ
Tamamlanan yüksek lisans ve doktora tez çalışmaları duyurularını
hg.nergiz@kocaeli.edu.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz

Gürcistan Kış Turizmine Katılan Uluslararası Turistlerin Beklenen Faydalara Göre Pazar Bölümlendirmesi
Yüksek Lisans Tezi
Mersin: Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

Danışman: Prof. Dr. Kemal BİRDİR
Kabul Tarihi: Aralık 2019

 
Link Paylaşımı
         

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.