İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eylül 2021 (22/9)


11. Uluslararası RESORT Turizm Kongresi
Türkiye, Antalya ve dünya turizminin önemli aktörlerinin bir araya geldiği en büyük buluşmalarından biri olan Uluslararası Resort Turizm Kongresi bu yıl 11. kez 25 Kasım 2021 günü gerçekleşecek. 25 Kasım 2021 de Nirvana Cosmopolitan Hotel, Lara da yapılacak kongrenin ana teması “Geleceğin Turizmi Turizmin Geleceği” olacak. Turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımaları 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde ele alınacak. Kongrede çeşitli başlıklar altında, RTK Grup CEO’su Thomas BÖSL, Coral Travel Yön. Krl. Bşk. Coşkun YURT, Denizbank CEO’su Hakan Ateş, TÜROFED Y.K. Bşk. Sururi ÇORABATIR, Sunexpress Havayolları CEO’su Max KOWNATZKI konuşmacı olacaktır. AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yağcı “2020 yılı başlarında, küresel ölçekte yaşanan pandemi krizi, kırılgan bir sektör olan turizm endüstrisini de derinden etkiledi. Sadece ülkemizin değil, dünyanın tüm önemli destinasyonlarını da etkileyen pandemi sorunu 2022 yılının trendlerinde belirleyici olacaktır. Bu etkinin ne zamana kadar süreceği ve ne yönde ilerleyeceği aşı çalışmaları ile yön kazanacak. Bu kapsamda, turizm sektöründe oluşacak stratejiler önem kazanacaktır. Bu kongrede pandeminin etkisinin sektörde yarattığı değişimler ve gelecek öngörülerimizi konuşacağız” dedi.

Ayrıntılı bilgi için bkz.: https://aktob.org.tr


Anadolu Yemekleri” Fotoğraf Yarışması
Anatolia Turizm Akademisi ile Turizm Eğitimi ve Eğiticileri Derneği tarafından “Anadolu Yemekleri” Fotoğrafları Yarışması düzenleniyor. Anadolu mutfağının tanıtılmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışma, “öğrenciler” ve “yetişkinler” olmak üzere iki ayrı kategoride düzenleniyor. “Öğrenci” kategorisi meslek liselerinin ve üniversitelerin (önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora) turizm, gastronomi, yiyecek-içecek, turist rehberliği, otel işletmeciliği vb. bölümlerinde kayıtlı olan 14 ve üstü yaşlardaki öğrencilerin katılımına açık iken, “yetişkinler” kategorisine 17 ve üstü yaşlardaki kişiler başvurabiliyor. Son başvuru tarihinin 15 Şubat 2022 olduğu yarışmaya katılımda herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Ayrıntılı bilgi için bkz.: https://anatoliajournal.com/fotograf


Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması Sergisi
Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın pandemiden sonraki ilk sergisi 19 Ağustos 2021 tarihinde Eskişehir’de, Tepebaşı Belediyesi Prof. Atila Özer Karikatürlü Ev’de açıldı. Sergide, 11. ve 12. Uluslararası Turizm Karikatürleri yarışmalarında dereceye giren eserlerin yanı sıra finale kalan eserlerden seçme karikatürler yer alıyor. 

 
Ayrıntılı bilgi için bkz.: http://www.tourismcartoon.org

Uluslararası Mezopotamya Turizm Kongresi
Dicle Dicle Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle ve Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi ile Turizm Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından çevrimiçi ortamda (Zoom ve Youtube üzerinden) 27-28 Kasım 2021 tarihlerinde “Uluslararası Mezopotamya Turizm Kongresi” düzenliyor. 

Ayrıntılı bilgi için bkz.

booksonturkey.com
Levent Ağaoğlu tarafından booksonturkey.com adresli bir internet sitesi yayımlanmaya başladı. Türkiye’nin ve Türk kültürünün somut ve somut olmayan değerlerinin yurtdışında tanıtılmasına katkıda bulunmak amacıyla yayımlanacak sitenin dili İngilizce’dir.

Ayrıntılı bilgi için bkz.: https://booksonturkey.com

Karikatürcüler “Turizm Çalışanları”nı çizecek..
Er Yatırım’ın ana sponsorluğunda düzenlenen 13. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na tema önerme süresi 30 Haziran 2021 tarihinde sona erdi. Yarışma için dokuz farklı ülkeden 25 kişi toplam 76 tema önerdi. İran’dan Ali Miraee’nin önerdiği “TURİZM SEKTÖRÜ ÇALIŞANLARI” teması 13. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın teması olarak kabul edildi. Karikatürcüler; Animasyon ve eğlence görevlileri, Aşçı, Aşçıbaşı, Bagaj görevlisi, Barmen, Bellboy, Bilet satış görevlileri, Bulaşıkhane görevlileri, Cankurtaran, Çamaşırhane görevlileri, Doorman, Garson, Havalimanı görevlileri, Host-hostes, Housekeeper, Kasiyer, Kat hizmetleri görevlisi, Komi, Kurvaziyer görevlileri, Marina görevlileri, Muhasebe görevlileri, Mutfak görevlileri,  Müze ve örenyeri görevlileri, Otel müdürü, Resepsiyonist, Restoran Müdürü, Rezervasyon görevlileri, Seyahat acentası görevlileri, Sivil Havacılık Kabin Görevlileri, Şoförler (Otobüs, transfer aracı, vb.), Teknik hizmetler görevlileri, Turist rehberleri, Uçak pilotları, Yiyecek & içecek müdürü, vd. olmak üzere turizmle ilgili bütün alanlardaki çalışanları içeren çalışmalarıyla yarışmaya katılacaklar.

Ayrıntılı bilgi için bkz.: tourismcartoon.org
 

LİSANSÜSTÜ TEZ ÇALIŞMALARI (Bölüm Sorumlusu: Hatice GÜÇLÜ NERGİZ)
Açıklama:
“Tamamlanan Tez Çalışmaları” ve “Devam Eden Tez Calışmaları” bölümleri, Kasım 2005 tarihinden itibaren Hatice GÜÇLÜ NERGİZ tarafından hazırlanmaktadır. Tez çalışmaları ile ilgili duyurularınızı hg.nergiz@kocaeli.edu.tr e-posta adresine göndermenizi bekliyoruz.


Bahadır KALIPÇI

Konaklama İşletmeleri Satın Alma Müdürlerinin Teknoloji Kabul ve Hizmet İnovasyonu Algılarının Değerlendirilmesinde Öğrenen Örgütün Aracılık Rolü: Antalya Örneği
Doktora Tezi

Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Tolga GÜL
Antalya: Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
Kabul Tarihi: Mayıs 2021

 
 
 
 
Link Paylaşımı
         

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.