Anatolia Turizm Akademisi, 1990’lardan bu yana gerçekleştirdiğimiz etkinlikleri kapsayan üst bir oluşumun adıdır. Akademi kapsamında yer alan etkinlikler 1990 yılında Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi ile başlamış, 1997’de Anatolia: An International Journal of Tourism and Hospitality Research ile devam etmiş, 2000’lerde başlatılan kongre, seminer, konferans ve sanatsal çalışmalarla şimdilerde 18 farklı etkinliğe ulaşmıştır.

Başlangıçta ülkemizdeki turizm ve ilgili alanlardaki akademik çalışmaların ve eğitimin niteliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlan bu etkinlikler, şimdilerde sosyal bilimleri de içine alarak genişlemektedir. Anatolia Turizm Akademisi, dünyada ve ülkemizde içerik, nitelik ve sayısal olarak başkaca örneği olmayan bir sivil toplum girişimidir.

Anatolia Turizm Akademisi kapsamında iki bilimsel dergi, iki uluslararası bilimsel kongre, üç ulusal bilimsel kongre, iki sanatsal yarışma, iki hizmet ödülü etkinliği, iki nekroloji yazı dizisi, bir arama konferansı dizisi, bir akademik konferans dizisi, bir araştırma yöntemleri semineri, bir aylık akademik haber bülteni, bir akademik kitaplık ve bir arşiv çalışması olmak üzere Haziran 2017 itibariyle periyodik olarak düzenlenen 18 farklı etkinlik yer almaktadır.

 

 
 

Ekip

 
nazmi-kozak
mkozak

Prof. Dr. Metin Kozak


Sosyal Bilimler Akademik Bülteni

Türkiye Turizm Tarihi Projesi kapsamında hazırlanan ama basılmayı bekleyen kitap bölümlerinden... ... DahasıKüçült

Facebook'ta oku

AKADEMİK TURİZM BÜLTENİ’NİN EKİM 2017 SAYISI YAYIMLANDI

Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Nazmi KOZAK tarafından 2000 yılından bu yana her ay e-posta ortamında dağıtılan Akademik Turizm Bülteninin EKİM 2017 (Yıl 18, Sayı 10) sayısı yayımlandı. Bülten’in EKİM sayısında turizm ve yakın alanlarda alanında çalışan akademisyen, araştırmacı ve lisansüstü öğrencilere yönelik haber ve duyurular yer alıyor.

EKİM 2017 sayısında yer alan haberleri okumak için;
anatoliajournal.com/atb/
... DahasıKüçült

Facebook'ta oku

anatoliajournal.com/rekreasyon/ ... DahasıKüçült

Facebook'ta oku